Тања Џонс, сопругата на светски познатиот фудбалер Вини Џонс, почина вчера во својот дом.

Имаше 53 години, но ја изгуби тешката битка со ракот на кожа, после 6 години борба со болеста.

Во брак беа од 1994-та година, и имаат едно дете, ќерката Кејли.

Семејството замолило за приватност во овие тешки моменти, кога се чувствуваат скршено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.