Голманот на Витебск од Белорусија, Андреј Шербаков, неговата сопруга и синот (6), загинаа во тешка сообраќајна несреќа.

Се уште не е познато што е причината за тоа најдобриот голман во моментов во Белорусија, да помине во спортивната коловозна лента. Според последните, неофицијални информации, автомобилот се излизгал поради лошото време.

Шербаков со своето возило се судрил со камион од спротивната насока. Голманот, неговата сопруга и синот загинале на место, а од возилото живо е извлеечено нивното друго дете, тригодишниот син.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.