Жестока тепачка помеѓу домашните и гостинските навивачи се случи на дербито Тирана – Партизани, кога и двете страни се спуштија на теренот и почнаа брутално да се тепаат.

Главите на навивачите за кратко време беа крвави, а редарите безуспешно се обидуваа да ги раздвојат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.