Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, од пред помалку од една година е во врска со српската манекенка Софија Милошевиќ, а нивната љубов наскоро ќе биде крунисана со раѓањето на нивното прво дете.

Јовиќ (22) е лудо заљубен во 29-годишната Софија, а тие двајца на социјалните мрежи гордо ја споеделуваат својата љубов.

View this post on Instagram

Vacanza con lui ❤️

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

Софија, која има преку половина милион фанови на Инстаграм воопшто не се срами да го сподели својот изглед за време на блажената состојба и честопати објавува фотографии со провокативни пози или од егозтични локации.

View this post on Instagram

👶🏼🤰🏼💙

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

View this post on Instagram

Summer holidays 🍀 in @prettylittlething

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

View this post on Instagram

Che bella che sei?🇮🇹🍋

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

Претходно, Јовиќ беше во врска со Анџела Маниташевиќ, со која го има синот Давид.

View this post on Instagram

❤❤❤

A post shared by Luka Jovic (@lukajovic) onRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.