Ден пред почетокот на новата сезоната во Првата македoнска фудбалска лига, екипата на Македонија Ѓорче Петров ги засили своите редови со бразилскиот играч за врска, Матеус Лемос Да Силва.

Претходно, прволигашот од Ѓорче Петров се засили со Абу Камара, Кристијан Ивановски, Димитриј Димитриевски и Стефан Лазаревиќ.

Во премиерното коло од 30. сезона во македонското фудбалско првенство, екипата на Македонија ЃП утре од 17:30 часот е домаќин на битолски Пелистер

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.