Фудбалерите на Фенербахче ја покажаа својата хуманост. Тие од свој џеб купуваат гардероба за настраданите од земјотресот и ја даруваат. Меѓу нив е и нашиот репрезентативец, Езгијан Алиоски кој купи зимски јакни и топла облека.

Секоја чест ЏаниRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.