Албанските навивачи се во најголема љубов со хрватските на Европското првенство. Каде и да се сретнат паѓаат прегратки и бакнежи а „шаховницата и двоглавиот орел“ се секогаш еден од друг.

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.