Горан и Сашко Пандев денеска во голгетерско расположение.

Двајцата браќа се запишаа во листата на стрелците, Горан се радуваше на победа, а Сашко е поразен во Тетово.

Горан Пандев со гол за Џенова ја почна новата сезона во Серија А, неговиот тим победи против Кртоне со 4-1.

Сашко Пандев, пак, погоди за Академија Пандев, но тимот од Струмица е поразен од Шкендја во Тетово.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.