Леонардо Бонучи во 67. минута донесе израмнување на Италија. И сосема заслужено затоа што Италијанците тргнаа одлучувачки кон голот на Пикфорд кој претходно два пати интервенираше.

Дефанзивецот на Италија погоди во мешаницата по нафрлена топка и карамбол, и го најде патот до мрежата. Сега е 1:1 ќе гледаме интересна завршница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.