Огбона бил во неговиот дом во момент кога паднала ракета, по што интервенирала Брза помош, која го однела во болница на дополнителни прегледи.

Од ден на ден расте бројот на загинати и повредени по меѓусебните рекетирања, а денес пристига уште една ужасна вест.

Конфликтот меѓу Палестина и Израел премина во војна, па голем број луѓе и деца го загубија животот во претходните денови, а има и многу повредени, меѓу кои е и поранешниот фудбалер на Вардар, Ибе Зито Огбона.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.