Поранешниот претседател на ФИФА Сеп Блатер призна дека бил сведок и оти може да се намести ждрепка за некое натпреварување. Наједноставниот начин вели Блатер е со студени и топли топчиња кои се чуваат претходно во фрижидер.

Тој откри како УЕФА со години мести ждрепка.

Еден човек во Европа имаше моќ да ги одреди ждрепките со ладни топки. Пред ждрепката ставете малку во фрижидер и нема шанси да не ја почувствувате ждрепката која е ладна и треба да се извлече. Во ФИФА такви работи не се случуваа, но јас бев сведок на такви местења во УЕФА. На највисоко ниво – вели Блатер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.