Тренерот на Вест Бромвич Албион, Славен Билиќ е исклучен за време на полувремето на мечот од 2. коло во Премиер лигата против Евертон.

После свирежот за паузата, главниот тренер на ВБА влезе во пресметка со главниот судија на средбата, Мајк Дин. Судијата му покажа црвен картон на специјалистот за неспортско однесување.

Евертон го доби мечот со 5:2. За „карамелите“ ова беше втора победа, додека за ВБА втор пораз во новата сезона

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.