Горан Пандев беше стартер на натпреварот во Верона и во игра се задржа до 80. минута кога беше изваден од игра.

Натпреварот беше мирен, без многу шанси за погодок, домаќините имаа повеќе од играта иако Џенова не беше во подредена ситуацијата.

Ова беше трет меч за Џенова оваа сезона, прв по нивната пауза поради многуте позитивни случаи на ковид-19, поради што беше и одложен нивниот меч против Торино во минатото коло.

Џенова има освоено четири бода од три меча и се наоѓа на 11. место, Верона е седма со седум бода од четири дуели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.