Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони не беше задоволен од изданието на „росонерите“ во натпреварот од 4. коло на италијанскиот шампионат со градскиот ривал Интер (0-2).

Се обидов да го гледам на ТВ, но по некое време фудбалот на Милан едноставно ме разочара. Малдини и Бобан? Следното прашање … Само ќе кажам дека ги поддржав кога беа играчи, истакна Берлускони.

По четири рунди во Серија А, Милан има две победи два пораза и се наоѓа на 12. место. з

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.