Белгија поведе со 1-0 против Португалија во осминафиналето на Европското првенство.

Торган Азар постигна прекрасен гол во 42.минута од натпреварот и го матираше Руи Патрисио.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.