Репрезентацијата на Белгија забележа победа попладнево на гостувњето во Астана против Казахстан со 2:0.

За Белгијците ова беше осма победа во осмиот настап од квалификациите за Европското фудбалско првенство 2020.

Белгија води во И-групата со 24 бода, пред Русија која има 18 и бод помалку

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.