Фудбалскиот клуб Војводина ја има најзгодната портпаролка во Србија и пошироко.Тоа е Сања Кружевиќ. Беба, како што и прекарот, покрај тоа што е неверојатно убава и големи познавања за фудбалот и затоа е на оваа позиција.

Кога има прес конференции фудбалерите и тренерите не можат да го тргнат погледот од неа, а судејќи според фотографиите има и зошто.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.