Барселона денеска на социјалните мрежи го претстави домашниот дрес за следната сезона.

Жолт околувратник и тенки жолти линии се главната новост на дресот.

Новиот дрес на големо потсетува на оној од славната 2011 година кога Барса ја освои Лигата на шампиони со победа над Манчестер Јунајтед 3:1 на Вембли.

А еве го и славниот дрес од 2011-тата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.