Фудбалскиот клуб Барселона му врачи отказ на нивниот поранешен и долгогодишен голман, Виктор Валдез кој мина само три месеци на местото тренер на младинскиот тим, соопштено е на сајтот на „каталонците“.

Валдез заминува поради несогласување со соработниците, но и поради навреда на директорот на прочуената Ла Масија, Патрик Клајверт, при што за малку била избегната и физичка пресметка меѓу двајцата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.