Најдобриот фудбалер на Пари Сен Жермен, Нејмар да Силва, дефинитивно ова лето нема да се врати во Барселона, потврди претседателот на каталонскиот клуб, Џорди Кардонер.

 

„Не е реално бразилскиот мајстор повторно да се најде на Ноу Камп“, порачал Кардонер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.