Репрезентативецот Енис Барди пред првиот меч со Австрија вели дека многу работи ќе зависат од нас и оти потребна е добра анализа на противникот.

Зависи од нас, како ние ќе влегуваме, што ние ќе правиме, како ние ќе се договориме. Тоа е најважно што треба да се знае. Противникот кој ќе биде, што ќе биде, не мислам дека е важно. Зависат многу работи од нас. Само треба да го анализираме уште подобро противникот, кој каде да се постави и да направиме добра анализа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.