Фудбалерот на Леванте, Енис Барди донесе голем бод за Македонија, во квалификацискиот меч против Словенија кој заврши со нерешен резултат, 1-1.

Селекцијата на Игор Ангеловски имаше неколку фантастични шанси преку Пандев и Барди, но Словенија од својата прва сериозна акција дојде до водство. При еден центаршут, Зајц умешно избега на нашата одбрана и погоди за 1-0.

Во второто полувреме, нашиот национален тим загира подобро, а Енис Барди одлично ја искористи асистенцијата на Алиоски и биеше неодбранливо кон голот на Облак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.