Енис Барди доби специјален подарок од „Најки“ во пресрет на дуелот на Македонија против Украина во второто коло на Европското првенство.

Тој на својот инстаграм-профил се пофали со подарокот. Компанијата „Најк“ направи специјални патики со неговите иницијали и македонско знаме и со порака: „На и надвор од теренот, ние навиваме за тебе…“

Ова е гест со кој познатата американска компанија за спортска опрема ѝ посакува среќа на нашата ѕвезда во пресрет на новиот предизвик на континенталното натпреварување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.