Во ФФМ денес беше извлечена ждрепка за бараж натппреварите за комплетирање на Втората лига – Запад.

На 7 јули, на стадионот во Тетово, екипата на Фортуна ќе се соочи со екипата на Чакалан. 3 дена подоцна, исто така, во Тетово, екипата на Чакалан го предизвикува тимот на Велешта, додека на 13 јули екипата на Велешта се соочува со екипата на Фортуна.

Во меѓувреме, на 10 јули на стадионот во Штип ќе се случи предизвикот за комплетирање на Втората лига – Исток, кога ќе се соочат екипите на Росоман и Слога Виница.

Сите натпревари ќе започнат во 17 часот. Во оваа прилика, екипите кои учествуваат во баражот мора да ги почитуваат протоколите за здравство и за натпревари препорачани од Фудбалската федерација на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.