Се сеќавате ли на Исмаил Морина кој во 2014 година го прекина мечот Србија-Албанија среде Белград откако со дрон покажа транпарент на „Голема Албанија.

Шест години подоца Морина вели дека е горд на тоа што го сторил но оти жали само за една работа.

 

Жалам само за една работа,а тоа е што се качив на црква. Ако Србите кои се верници се навредија многу ми е жал. Барам прошка. A за другото чуствувам само гордост. Се беше моја идеја, моја способност и моја глупост. Се беше мое-вели „дронџијата“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.