Контроверзниот Италијанец, Марио Балотели го подзаборавивме зашто одамна го немаше да направи некоја лудорија или глупост, па денеска се прослави откако го заменија во дресот на турска Адана Демирспор.

Балотели беше изваден од игра, тоа не му се допадна, збесна, па почна да се дере на клупата и да удира по пластиката, притоа го закачи и соиграчот кој седеше до него.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.