Италијанскиот напаѓач Марио Балотели со гол возврати на провокациите на тренерот на Бешикташ Серген Јалцин.

Откако постигна гол, Балотели истрча до клупата и му покажа на тренерот дека во главата има мозок. Реакцијата на Балотели доаѓа по изјавата на Јалцин дека Балотели нема мозок.

Пријателите ми го покажаа видеото на кое Јалцин зборува дека немам мозок во главата. Без многу вознемирен. Отидов кај тренерот и му реков: Дај ми да играм, имам одговор на ова. Немам никакви проблеми со Бешикташ, со навивачите или со соиграчите. Знам дека сакаа да ме доведат и тука играат многу мои пријатели, рече Балотели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.