Навивачите на Шкендија на својата Фејсбук страница ја повикува албанската дијаспора да се попише.„Балистите“ го споделуваат и линкот каде иселелниците може да се попишат.

Затоа што сме премногу, знаеме. Но, за другите да веруваат, мораме да ви кажеме.
Значи, сонародници кои живеат во странство, ве молиме споделете 10 минути од вашето време за да се регистрирате-стои во објавата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.