Данке, но, на македонски јазик им порача Баерн Минхен на навивачите од Македонија.

Ви благодариме на поддршката во 2019 година, порачаа од клубот шегувајќи се дали точно го напишале зборот „БЛАГОДАРАМ“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.