Актуелниот германски шампион Баерн Минхен вчеравечер го совлада унион Берлин со 2:0 во 26. коло од Бундеслигата. Тоа беше 16. nатпревар на Баварците под водство на Ханс-Дитер Флик.

Во овој период Баерн постигна 50 голови – никој во Бундеслигата не стигна побрзо до ваков резултат.

Под водство на Флик, Баерн одржа 23 меча, забележа 19 победи, еднаш резмизира и три пати загуб

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.