Британската организација за воздухопловни истраги (ААИБ) тврди дека авионот со кој патуваше аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала немал лиценца за комерцијални летови. Според ова, авионот кој паднал во Ла Манш минатиот месец патувајќи од Нант до Велс, каде што Сала требаше да биде презентиран како фудбалер на Кардиф сити, уште не може да се одреди дали е приватен или комерцијален лет.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.