Атлетико Мадрид забележа триумф на вечерашното гостување кај Кадиз во Примера, триумф од 4-1.

Првиот дел не донесе промена на резултатот и сосема очекувано со оглед на тоа што немаше ниту еден упатен удар во рамките на головите на Ледесма и Облак.

Меѓутоа ова се промени во второто полувреме во кое фаворитот ги даде сите пет погодоци. На вистинското место погодија Лемар, Гризман, Кореа и Куња, додека пак автогол си даде голманот Облак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.