Изнанадувачки резултати во вечерните дуели од Лигата на шампионите. Вистински хит Аталанта која со 4-1 ја совлада Валенсија. Малиот тим од Бергамо граби кон четвртфиналето иако никој не му даваше шанси пред почетокот.

На другиот меч Тотенхем е поразен дома од Лајпциг со 0-1. Тимот на Мурињо има многу повредени играчи и се чини дека ќе има тешка задача во реваншот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.