Арабела Мија е една од најпознатите навивачки на Арсенал. Таа на фудбалерите им вети дека ќе се соблече гола доколку ја освоијат титулата во Премиер лигата. Но, „Тобџиите“  не нишанија како што треба и беа трети на табелата.

Сепак, Арабела делумно го исполни ветувањето и на „Емирејтс“ се појави во тесни пантолони а градите беа потполно “слободни“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.