Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, утрово се огласи на Фејсбук, очигледно задоволен од последните два натпревари на селекцијата, им се заблагодари на сите.

Не постои сила што ова може да го сруши. Дечки Ви благодарам за секој поминат момент со Вас. Благодарност до сите браќа во Љубљана. Македонија. Фамилија, стои во објавата на селекторот Ангеловски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.