Тренерот на италијанскиот вицепрвак Наполи, Карло Анчелоти потвреди дека доаѓањето на макеоднскиот репрезентативец Елиф Елмас е многу близу и додаде дека младиот фудбалер е многу интересен играч.

Блиску сме до реализација на трансферот на Елмас и се надевам дека многу брзо ќе се заврши сѐ. Тој е многу интересен фудбалер. Ги средуваме деталите и јас се надевам дека ќе биде со нас пред да заминеме во Трентино, истакнал Анчелоти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.