Роберт Левандовски синоќа незнаслужено не ја доби Златната топка. Но полскиот напаѓач има причина на што да биде горд, а тоа е неговата сопруга Ана. Таа е вистинска убавица и предизвика еуфорија на улиците на Париз.

Ана е личен тренер на Роберт и можеби затоа тој е во врвна форма.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.