Вечерва се игра финалето на Купот Либертадорес помеѓу Фламинго и Ривер Плата.Страст, емоции, тензии на јужноамерикански начин. Сето тоа е надополнето со жестоко навивање. Една од најгласните навивачки за бразилскиот тим ќе биде Ана Петковиќ, ќерка на некогашниот фудбалер на овој тим Рамбо Петковиќ.

Ана не се срами да ја покаже својата убавина но и љубовта кон клубот на нејзиниот татко па затоа позираше во дресот на Фламинго.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.