Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езџан Алиоски, ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија во клубот Ал Ахли.

Како што објавија од клубот, Алиоски ќе потпише двегодишен договор, односно до летото 2023 година.

Алиоски во Саудиска Арабија заминува како слободен играч, откако му истече договорот со Премиерлигашот Лидс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.