Албанските навивачи на стадионот во Дортмунд, каде што Албанија игра против Италија, направија скандал пред почетокот на мечот

Четворица навивачи на Албанија на трибините внесоа и истакнаа знамиња на „УЧК“.

Инаку, ова не е прв скандал на албанските навивачи во Германија. Претходно, стотина албански навивачи сакаа да се пресметаат со симпатизери на Италија, но инцидент беше спречен откако реагираше германската полиција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.