Капитенот на Швајцарија Гранит Џака и по мечот со Србија продолжи со срамните провокации – по мечот дресот го замени со оној со број 26 и презиме Јашари.

Јашари е презимето на Адем, основачот на УЧК и на фудбалерот на Арсенал му заканува висока казна.

Кој е Адем Јашари

Адем Јашари беше основач на УЧК а беше убиен во нападот на српските специјални полициски сили на селото Преказ, кој траел од 5 до 7 март 1998 година, во кој беа убиени командантот на ОВК, Адем Јашари, и 58 членови на неговото семејство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.