Голманот на Партизани, Алдо Теќа се бори за својот живот, откако вчера скокнал од шестиот спрат од станот во Тирана, кадешто живее.

Докторите објавиле дека е надвор од животна опасност, иако во наредните часови ќе се знаат повеќе детали за неговата состојба.

Околу 19.40 часот, по мечот против Теута, Теќа имал жестока караница со партнерката, по што решил да скокне од шестиот спрат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.