Македонскиот фудбал заврши во рацете на Албанците заради Зоран Заев анализира „Информер.рс.Според српскиот весник, Зоран Заев им го препуштил фудбалот на клубови на Албанците, додека македонските клубови се истиснати а пак Вардар е пуштен да испадне од лигата.

Весникот напоменува дека на првите три позиции се клубови на Албанци, Шкендија, Шкупи и Струга чии сопственици имаат сомнителни биографии.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.