Иако од историскиот пласман на ЕП не дели уште еден натпревар, веќе се знае Македонија кои противници би ги имала во групата  во групата „Ц“ .Тоа ќе бидат селекциите на Австрија, Холандија и Украина.

Ова е група по мерка и Македонија би можела да се надева на второто место

Натпреварите во таа група ќе се играат во две земји, поточно Букурешт (Романија) и Амстердам (Холандија).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.