Доколку Ренова направи сензација во второто квалификациско коло од Лигата на Европа и успее да го мине хрватски Хајдук, ќе гостува на Галатасарај.

За такво нешто ќе треба и Турцита да го минат Нефчи Баку.

„Гипсарите“ играат дома со Хајдук и во еден меч се е можно. Ако успеат да направат изненадување, тогаш ќе ги „судрат копјата“ во Истанбул на прекрасниот „Турк Телеком Арена“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.