На социјалните мрежи се појави иницијатива за спас на Вардар откако клубот е оставен без газда и ги преживува најтешките моменти од формирањето.

Ако барем малку го сакаш ФК Вардар потпиши се, да видат дека не има многу-стои во барањето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.