Австралиската полиција го пронашла беживотното тело на 21-годишниот германски фудбалер Ерик Биригити, кој бил на одмор во Австралија со пријателите и во текот на една прошетка покрај брегот, тој паднал во морето откако се лизнал.

Неговите пријатели се обиделе да го спасат, но не успеале во нивната намера, а телото на Ерик било пронајдено дополнително по што било потврдено дека го растргнале ајкули.

На местото на инцидентот веднаш биле повикани полицајци и спасувачки служби, но тие не можеле многу да помогнат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.