Лекарот на Динамо Загреб по мечот со Омонија изјави дека е загрижен за повредата на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми.Сепак тој се надева дека Адеми ќе биде спремен за продолжетокот на првенството на Хрватска и за мечевите во ЛШ.

Адеми се жали на силна болка во квадрицепсот. Се надевам дека ќе биде добар, – изјави Крзнар по натпреварот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.