Капитенот на хрватскиот клуб Динамо и македонски репрезентативец, Аријан Адеми, се повреди и нема да игра во реваншот од четвртфиналето во Лига Европа против Виљареал, а според првите информации од Хрватска, сезоната за капитенот е завршена.

Дополнителните прегледи ќе треба да откријат дали Адеми има скршеница на стапалото, а доколку постои такво нешто, тогаш тоа ќе биде дополнителен проблем затоа што го очекува долга пауза.

Адеми поради болка го заврши натпреварот против Локомотива во домашното првенство, а тоа ќе создаде главоболки за селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.