Сопственикот на Челси, Роман Абрамович е подготвен да инвестира во клубот ова лето со цел сосздавање конкуренетен тим за висок пласман.

Според „Атлетик“, лондонскиот клуб има намера да стекне двајца играчи на највисоко ниво.

Тренерот на „сините“ од Лондон, Френк Лампард сака да ја засили левата крилна позиција. Приоритетна опција е Бен Чилвел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.